Кошик
59 відгуків

Интернет-магазин "Алюр-ПАК"

Струми високої частоти і їх практичне застосування

Струми високої частоти і їх практичне застосування
Струм високої частоти (ТВЧ). Що це? Яке застосування ТВЧ на практиці?

14.09.14

Опис технології зварювання струмами високої частоти

Технологія струмів високої частоти (ТВЧ) полягає в стисненні елементів, що з'єднуються між двома пластинами, які є електродами конденсатора подає змінне електричне поле, яке призводить до нагрівання матеріалу в його повному обсязі, подальшому охолодженні і зняття матеріалу з-під електродів.

Технологія пайки струмами високої частоти

Для ряду матеріалів - пластмаси, полівінілхлорид - як типових діелектриків, характерне явище поляризації (явище концентрації різнойменних електричних зарядів відповідно вектору сил електричного поля).

Принцип зварювання струмами високої частоти Зміна напрямку дії поля змінює орієнтацію макрочасток. Тертя макрочасток викликає тепло. Якщо на електроди подається струм досить високої частоти, частинки вводяться в швидкозмінні коливання. В таких умовах кількість видаваного тепла достатньо для приведення з'єднується матеріалу в пластичний стан.

 

Ефективність процесу нагрівання залежить, в основному, від частоти змінного струму, а також від коефіцієнта діелектричних втрат.

Цей метод застосовується головним чином для з'єднання плівки ПВХ з-за її високого рівня діелектричних втрат. На відміну від інших, цей метод дозволяє виконувати зварювальні шви будь-якого малюнка, міцністю рівній плівці ПВХ. Беручи до уваги небезпеку електричного пробою не рекомендується зварювати плівки тонше 0,1 мм.

Це найбільш прогресивний метод зварювання. Основна перевага якого полягає в миттєвому нагрівання зварюваних матеріалів по всій товщині і високої продуктивності. Під дією змінного високочастотного поля матеріал поляризується, що призводить до зміщення заряджених частинок, що входять в атоми і молекули речовини. Рух часток відбувається з тертям, а електричне поле витрачається на його подолання, що викликає нагрівання матеріалу.

Максимальна температура зосереджена на з'єднуються поверхнях, а мінімальна - на зовнішніх. Такий розподіл температури є перевагою ТВЧ - зварювання, так як зовнішні поверхні не нагріваються, що знижує деформацію в зоні шва. Матеріал нагрівається зсередини струмом високої частоти і зварювання відбувається на молекулярному рівні, чим досягається повна герметичність зварюваних матеріалів. Зварні шви виготовлені за такою технологією практично не видно.

Зварюванні ТВЧ піддаються ті термопласти, фактор діелектричних втрат яких не менше сотих часток одиниці. Неполярні речовини, такі як поліетилен, поліпропілен, полістирол не годяться для високочастотного зварювання.

Переваги методу пайки ТВЧ

Серед факторів, що дають перевага цього методу перед іншими способами, наприклад зварювання гарячим повітрям, є:

  • Однорівневий процес
  • Міцне герметичне з'єднання
  • Більш міцне з'єднання ніж будь-яких інших випадках
  • Немає складок як при зварюванні гарячим повітрям
  • 100% повторюваність процесу
  • Безпека для обслуговуючого персоналу

Області застосування технології пайки ТВЧ:

1. Виробництво автомобільних килимків.
2. Виробництво упаковок (блистры, туби, коробки з фольги) з м'якою і напівтвердої плівки ПВХ для іграшок, інструментів і т. д.
3. Виробництво рекламних аксесуарів, килимки під мишку, косметички, сумочки.
4. Альбоми, візитниці, майки для документів, обкладинки для документів, серед яких обкладинки для паспортів, обкладинки для посвідчень, для трудових і санітарних книжок, швидкозшивачі.
5. Мішки для сміття.
6. Жилети безпеки та інші світловідбиваючі елементи.
7. Чоботи для рибалок і мисливців. Ущільнення швів в захисному одязі куртки, комбінезони, брюки. Надувні рятувальні жилети.
8. Намети, шатра, маркізи, навіси, тенти. Рекламні банери (розтяжки).
9. Автомобільні фільтри (наприклад паливні).
10. Глобуси.
11. Конвеєрні стрічки, зварювання стрічкових транспортерів, приварювання обмежувачів і пальців ланцюга конвеєра
12. Понтони, надувні човни, надувні іграшки.
13. Плавальні басейни
14. Натяжні стелі.
15. Елементи оббивки автомобільного салону. Зварювання різних елементів оббивки в автомобілях, приварювання елементів для посилення оббивки. Зварювання сидінь в дитячих кріслах
16. Медичні мішки на кров і сечу.
17. Виробництво меблів (гнуті стільці з фонеры, дверцята корпусних меблів).
18. Виробництво загороджувальних бонів для захисту від розливів нафти.
19. Виробництво спортінвентарю, надувних меблів і т. д., що виготовляються із плівки ПВХ, а також з тканин з двостороннім нанесенням шарів ПВХ.
20. Тиснення на плівці ПВХ фірмових знаків, а також різних об'ємних візерунків і форм.